Takto je teď u nás doma

Trmice a okolí objektivem Jardy Puchty


aktuálně

Plavčo 11.10.2017

12. října 2017 v 0:28 | Jaroslav Puchta

Otužovaní 8.10.2017-Milada

8. října 2017 v 23:40 | Jaroslav Puchta

Milada 4.10.2017-2.otužování

4. října 2017 v 21:59 | Jaroslav Puchta
Středečního otužoání se zúčastnilo 11 otužilců, středy bývají o něco slabší. žen a 6 mužůse dnes ponořilo do průzračné vody Miladya kupodivu se ukázalo sluníčko, ale vvoda stále kolem 15.

3.ročník otužování v Miladě 2017-2018

2. října 2017 v 23:51 | Jaroslav Puchta
Tak už jsme zahájili 3. ročník otužování. Napoprvé se nás do vody vnořilo 13 odvážlivců. Po horkém létě se nikomu do vody moc nechtělo, ale to je jen ta první chvíle a jak jsme se ponořili, tak už to byla pohoda. Na břehu čekalo občerstvení, burčák z mé novvé vinice Puchtovka v Újezdu. Počasí bylo celý den nic moc, ale večer slunce pohladilo na dobrou noc Miladu a tak se opět uvidíme ve středu.

Plavani Milada

25. března 2016 v 9:20 | Jaroslav Puchta
Starý rok byl zakončen společným plaváním a přípitek. O půlnoci pak setkáním v Újezdu.

Vyhodnocení 6. ročníku fotosoutěže pro mládež a seniory v Trmicích.

24. ledna 2015 v 23:21 | Jaroslav Puchta

Pastva pro oči, uši a mlsné jazýčky.


Takto nejvýstižněji lze nazvat akci, která proběhla ve čtvrtek na trmickém zámku. Pouhý týden po super-akci křest knihy ,,Tajemství Českého středohoří", se tu konalo vyhodnocení a vernisáž fotografií z 6. ročníku fotosoutěže pro mládež a seniory, kterou za podpory města Trmice a trmického hypermarketu Globus, organisuje Ústecký fotoklub UFO.
Tentokrát soutěžilo 26 autorů ve 4 kategoriích s 68 fotografiemi na volné téma. Největší zastoupení měli aktivní trmičtí senioři, kterých se zúčastnilo 11. -
U mládeže se zúčastnilo 13 autorů ze 4 ústeckých škol. Moc nás mrzelo, že se nezúčastnili děti z trmických škol, pro které tato soutěž byla hlavně určena. Ceny za město Trmice a Globus předala zastupitelka města, Eva Tomsová.
Autor knihy Jiří Svoboda předal 3 prémie, knihu ,,Tajemství Českého středohoří", za jím vybrané nejlepší fotografie na téma ,,Trmické okolí, brána do Českého středohoří". Získaly je 2 dívky a také nejstarší, a už tradiční účastník trmické fotosoutěže, trmický rodák pan Karel Frank, kterému je letos neuvěřitelných 94 roků. To kontrastuje s nejmladším autorem Toníkem Gabrielem, kterému je 10 roků. Oba se dobře popasovalis novýmidigitálnímitechnikamifotografie. ---
O krásnou hudební vložku se postaraly velmi úspěšné trio flétnistek z hudební školy Evy Randové. Jejich nový repertoár se moc líbil, což diváci v Kamenném sále trmického zámku ocenili velkým potleskem. -
-Tradičně tu proběhlo i hlasování o snímek diváka a vylosovaný divák pak získal tuto fotografii, pro kterou hlasoval.
Navštívila nás i Reginální televize. Reportáž bude vysílat příští týden. Nesmíme však zapomenout na dobré pohoštění, které nám, letos poprvé, připravily členky trmického senior-klubu, které všem moc chutnalo.
Děkujeme všem sponzorům za věnované ceny. Hlavně však městu Trmice a Globusu za podporu při akci, která vyplňuje volnočasovou aktivitu naší mládeže a aktivních seniorů takovouto zábavou. Fotografie můžete shlédnout na trmickém zámku, společně s výstavou ,,Trmice v proměnách času" a později bude také vystavena v jídelně trmického Globusu.

Děti se na trmickém zámku čertů nebály.

7. prosince 2014 v 22:51 | Jaroslav Puchta

Trmický zámek zněl opět dětským smíchem.

30. listopadu 2014 v 18:38 | Jaroslav Puchta
29.11.2014
Trmický zámek opět, už letos poněkolikráté, okupovali trmické děti.
Konala se velká akce ,,Den pro dětskou knihu" Předvely se děti z trmické školky, malíři, jejichž výtvory viseli všude kolem, a nechyběla ani krésná hudba, kterou zahrály flétnistky z ústecké hudební školy Evy Randové.Jen škoda, že chyběli bohužel žáci trmické školy, protože hlavně pro ně byla akce určena.

20 let samostatnosti Trmic-trmické slavnosti 2014

26. září 2014 v 0:06 | Jaroslav Puchta
Krásné odpoledne ukončila bouře a déšť večer.

Výstup na Hromovou horu.

6. dubna 2014 v 23:06 | Jaroslav Puchta
Další akci SKK Újezda denní výstup na Milešovku, poznamenalo několik souběžných akcí, kterých se naši členové zúčastnili a tak nás šlo celou trasu ze Žíma na Milešovku jen 8 a další, kteří se na celou trasu 16 km necítili se přidali z Bílky, takže nás nahoru dorazilo asi 18. Těšili jsme se na krásné výhledy, které předpovědi počasí slibovyly, ale mlha to nedovolila. Na cestování to bylo počasí super, včetně pohledů na rozkvétající přírodu.
A pivo tam nahoře bylo také dobré, tak jsme měli aspoň částečnou odměnu za namáhavý výstup, hlavně pro ty co nechali v zimě svaly zahálet.

Alexander von Humboldt. by asi tentokrát výhledem z Milešovky moc nadšen nebyl, jako tenkrát, kdy ho označil za třetí nejkrásnější na 3. nejhezčí na světě. Mne to moc taky nepotěšilo, protože jsem po náročném výstupu fotoaparát moc nepoužil.

Cesta dolů na vlak už byla dobrá,
ikdyž až do Rtyně na vlak do Koštova, dost dlouhá. Ale ještě jeno pivko v restauraci u nádraží jsme před nástupem stihli.

Večer pak v Újezdě se probíraly zážitky z akcí celého vikendu, včetně hezkého výkonu našeho člena na Pražském půlmarathonu.
 
 

Reklama