Takto je teď u nás doma

Trmice a okolí objektivem Jardy Puchty


Akce v Újezdě

3.Partnerský 9-boj v Újezdě-2015

13. července 2015 v 14:29 | Jaroslav Puchta
V sobotu 11.7.2015 připravila SKK Újezd už 3.ročník ..Partnerského devítiboje. Pro velký zájem musel být počet dvojic omezen na 20 a i tak měla soutěžní komise co dělat s vyhodnocením.
V tradičně krásném počasí pro naše akce, se sešlo hodně diváků a že se o nás už dost ví, tak se dostavili i redaktoři z Ústeckého Deníku, jejichž reportáž jste viděli v pondělním vydání. Jejich čas byl však omezen, a tak stihli jen první disciplínu-kroket. Já jsem však fotil až do půlnoci a tak z ostatních disciplín mám, a jsou velmi zajímavé.
Zvláště ty z Hula-hopu, kde mužné postavy vytvářely úplně nové styly.
Po vyhodnocení, předání medailí, opékání buřtů a zapití tradiční Svíjanským, pokračovala zábava. Když Darek donesl i kytaru, tak se končilo někdy po půlnoci.Ostatní fotografie jsou na:
Galerie » 2015 » Partnerský 9-boj v Újezdě 2015

Labské vyhlídky 2013-2.část

21. června 2013 v 15:32 | Jaroslav Puchta
V sobotu 15.6. byla naplánována další akce Újezda-pochod Labské vyhlídky 2, s cílem ve Chválově.
Po marném čekání na další účastníky se na tuto akci vydalo v poledním úmorném vedru, které asi odradilo další účastníky, 7 statečných a to ještě hlavní organizátor s berlema, tak to zvládl jen autem.
Trasu jsme absolvovali po nové komunikaci lesem podle Újezdského potoka nad Milbohov, stoupání dalo zabrat, ale co bychom pro své zdraví a postavu neudělali. Konečně se les otevřel a krásné počasí nám otevřelo pohledy na naše krásné okolí.


Pokračovali jsme Kolem kopce,,Hlava" , odkud jsou jedny z nejkrásnějších pohledů na Milešovku a okolí, směrem na PodlešínPřesun směrem na chválov byl už po silnici a vidinou slibovaného oroseného piva se aše kroky zrychlily.
Ve chválově nás už čekal i Darek, a s berlema absolvoval trasu krpálem k vyhlídce na Labe. Klobouk dolů.

Tady nás čekala krásná /jako vždy/vyhlídka na Labe, po povodních ještě hnědé, protékající Středohořím.

A nakonec těch 7 statečných, které neodradilo ani vedro, které panovalo a tak se aspoň rychle přesunuli do místní improvizované hospůdky, o které jsem já ani nevěděl, kde je čekalo orosené pivečko, které si všicchni určitě zasloužili.


Pozvánkou na 3.část akce Labské vyhlídky je pohled ze Skalek na Portu Bohemiku v hlavičce mého webu.
Tuto akci si jistě už nedáte ujít.

Kácení pokácené májky -na pár hodin se svatý Petr ustrnul a odehnal mraky.

3. června 2013 v 18:07 | Jaroslav Puchta
Je to až k neuvěření, ale ještě v poledne by tomu nikdo nevěřil, že bude tak krásné počasí na naší akci

A tak se v Újezdě opékalo, popíjelo a hlavně bavilo a utužovaly vstahy a spřádaly plána na další akce.
Májka byla rozřezána a slavnostně spálena, jen nevím, jestli se to svatému Petru líbilo, protože hned ráno na nás poslal pěkné peklo a potopy, ale nám se to všem líbilo.Večer nás za velkého halasu navštívili i přátelé z Koštova, kterým se podařilo naší májku letos poněkud poničit, ale vše se společně oslavilo.


.

Újezdský pinčes 4.ročník

5. ledna 2013 v 21:21 | SKK-Újezd
. Od Darka Beneše - SKK Újezd
Po třech letech ve svém držení se musel sklonit a ze své vitríny předat Újezdečák Jiří Oprchal putovní pohár, ( který při vzniku do naší soutěže dodala firma Hainz) a předat jej v minulých ročnících stále druhému Antonínu Horčičkovi - taktéž z Újezdu.
Boj o druhé místo těsně uhájil Zbyněk Polak zastupující Koštov, třetí místo potvrdil taktéž nováček letošního turnaje Jan Koudela z Újezdu. Trmice zastupující Slávek Drahokoupil vybojoval "neoblíbenou" bramborovou medaili.
Tohoto ročníku se zůčastnilo 18 borců, bohužel je to první ročník, kdy nebyla zastoupena žádná žena.
Hrálo se tak jako v minulých letech na hale Severotuku a systémem každý s každým.
Poděkování patří p. Tomášovi Valterovi z Újzdu, který se o pořadatelství tohoto turnaje stará od samého zrodu.

Újezdský ,,Bivoj"

24. září 2012 v 0:34 | Jaroslav Puchta
Ptáte se co to je?
Aktivní Újezdáci se nechtějí nechat zahanbit akcemi, které se pořádají v Trmicích a Koštově.
Už na koštovské Neckyádě se jejich aktivita projevila účastí 6 lodí, což je na osadu s 27 čísly úspěch, také na Olympiádě se zúčastnilo dost borců, ale stále to nebylo ono jen se zúčastňovat.
Teď si však zorganizovali na svojí půdě sportovní klání pro děti, ženy, muže mladší a dříve narozené.
1.ročník ,,Újezdského Bivoje
Vynikající počasí v sobotu 22.9.,kdy se loučilo léto a začal podzim přilákalo hned napoprvé hodně borců i diváků, nejen z Újezda, ale i z Koštova a Trmic, které jsme měli před sebou z místa konání, jako na dlani.
Pro všechny byl připraven bohatý sportovní program, hodnotné ceny, poháry a medajle, ale i občerstvení, včetně točeného piva a na rožni se dozlatova opékajícího selátka.První disciplína byla ta, podle které akce dostala své jméno, běh Újezdem do vrchu s kancem na zádech.V okolí se sice pohybuje hodně živých divočáků, ale protože se organizátorům nepodařilo žádného polapit, tak pro tuto disciplínu vytvořili hezkou maketu, která však svými 25 kg také dala soutěžícím pěkně zabrat.
Na startu, ale i na trati se sešlo hojně fandících diváků a na celou akci /včetně dalších/přihlížela i nejstarší obyvatelka Újezda. paní Kovačová.
Děti měli jen selátko a
ženy pytel s pískem.
Další disciplíny se konaly v zahrádkářské části Újezda/hřiště bohužel v Újezdě ještě není/.
Druhou disciplínou bylo házení kládou.
Zde za velkého povzbuzování diváků byly vidět nejen několikametrové hody žen, mužů a dětí,/ které házeli holinkou/, ale i zajímavé styly a diváci tleskali i estetické hodnotě při hodu.Třeba se něco přiučila i olympionička Špotáková.

Třetí disciplínou bylo ,,převracení pneumatiky".A ta, která byla připravena pro mladé muže, byla opravdu OBROVSKÁ!
Tahle pro starší byla sice o něco menší, ale dala také pěkně zabrat.
Pro ženy a děti pak byla připraveny úměrně menší.
tvrtou disciplínou pak bylo koulení pneumatiky úměrně veliké a pátou pak jída trakařem s neposedným míčem, který neustále padal, za což pak dostávali soutěžící trestné body.
Zatím, co se zpracovávali výsledky, soutěžili proti sobě družstva Újezda, Koštova, Mlaďochů, Rodiny Chundeláků v lyžování na zajímavém náčiní, dřevěné lyži, kde museli ukázat součinost pěti lyžařů.

Po náročném vyhodnocení, kdy se muselo pro určení pořadí po pěti disciplínách přistoupit i k dodatečnému rozhazování kládou, vyhlásil hlavní pořadatel pan Darek Beneš výsledky klání o Újezdského Bivoje.

Po vyhodnocení přišel čas na doplnění kalorijí a pitného režimu a tak seláto hublo až na kost.
Krásný první podzimní večer se tak vydařil a doufám, že byla založena nová tradice v Újezdě.
Tak ahoj v Újezdě na 2. ročníku !!!!!
Nafotil jsem asi 300 fotografií, tak ještě nějaké doplním později, dává mi to taky dost zabrat ta publikace.

Setkání rodáků z Újezda 4.6.2011

12. června 2011 v 23:16 | Jaroslav Puchta
Po dílčích setkáních na tanečních odpolednech U Kastnerů se rodáci z Újezda setkali ve své rodné vísce Újezdě.Sešli se už odpoledne v seniorském klubu U Kastnerů, kde si při kávě a zákusku prohlédli staré fotografie a zavzpomínali na doby svého mládí.

Potom se společně prošli rodným Újezdem a pozdravili se s dnešními obyvateli a s těmi, kteří museli zůstat pro nemoc doma.
Konečným cílem setkání byl bývalý ,,lyžařský areál Puchtovka", kde si nejdříve poseděli u našeho baráku při družné zábavě a občerstvení. Dostavila se i jedna ze dvou nejstarších obyvatelek 86 letá paní Ulmanová.

Nebyli tu napoprvé všichni, scházelo jich nejméně 10, kteří ještě žijí, ale přijeli i ti co osud zanesl až do východních čech a na severní a jižní moravu.
Hlavní posezení bylo u mého lesíka v tzv. ,,Dolině", kde se konali už nejedny oslavy a setkání.

Děti, teda vnoučata, se zatím koupala v bazénu. Počasí bylo opravdu supr, jak odpoledne, tak až do noci.Svatý Petr nám opravdu přál.

Naše Terezka nám zahrála i na kytaru

Hlavně ale zahrál na kytaru Jirka Svoboda a tak jsme si dobře zaspívali písně našeho mládí.

Táboráček plál a buřtíky se opékali, pivo, víno a moravské slívovičky tekly, zkrátka zábava jak má být.

Shodou okolností jsem já oslavoval své 68. narozeniny, tak mi všichni popřáli.

Zábava pokračovala dlouho do krásné teplé noci.

Tak se nám to 1. setkání rodáků opravdu vydařilo a všichni se už těší na to druhé.
Ostatní fotografie jsou v galerii na adrese:
 
 

Reklama