Takto je teď u nás doma

Trmice a okolí objektivem Jardy Puchty


Leden 2013

Vyhodnocení 4.ročníku trmické fotosoutěže ,,Očima mládeže a seniorů"

5. ledna 2013 v 23:10 | Jaroslav Puchta |  aktuálně
Ústecký fotoklub UFO, který každý rok organizuje tuto krásnou volnočasovou zábavu pro mládež a seniory, vyhodnotil už 4.ročník.
Musím říci, že se s vyhodnocením a organizací dost zapotil, protože 4 ročník 2012 byl kromě kategorií -školní mládež a senioři začátečníci, kteří soutěžili ve formátu fotografií 20x30, rozšířen o kategorii -senioři-fotografové, kteří soutěží ve formátu 30x45. Ještě více to však stálo času mojeho, kterého je na konci roku díky množství probíhajících akcí a přípav na vánoce kriticky málo.
První 2 kategorie sponzoruje tradičně město Trmice, a novou 3. kategorii sponzorovala firma Kolbenschmidt a.s., která tyto fotografie využívá na výstavy ve své jídelně.
Letos jsme hodnotili společně seniory začátečníky a mládež. Celkem se sešlo v těchto dvou kategoriích 59 fotografií a seriálů.
Byli jsme zvědavi, jak se mládež se seniory popasuje a jak uvidíte v tabulce, tak mládež své dědečky a babičky pěkně převálcovala, protože v první desítce vyhodnocených fotografií byly jenom 2 od seniorek.
V nové kategorii -senioři fotografové- se sešlo 31 velkých fotografií od 5 autorů, členů dnešních a minulých ústeckých fotoklubů, Final,F99 a UFO.
Pohled diváka nemusí být vždy stejný s názorem odborné poroty, proto jsme opět zorganizovali divácké hodnocení vystavených fotografií. Nakonec se vylosovali 3 hodnotící diváci, kteří dostanou vybranou fotografii od příslušných autorů. Ceny vítězům opět věnoval Hypermarket Globus, jehož zástupci si také zatipovali a předali ceny vítězům a nejmladšímu a nejstaršímu účastníku fotosoutěže. RRozdíl mezi nimi byl neuvěřitelných 85 roků.
Kuriozitou bylo, že letos už podruhé byla vylosována trmická starostka, kterou vylosovala nejmladší účastnice soutěže Sára Černá.Vylosovaná si vybrala fotografii Jaroslava Prkna s názvem ,,Masožravka".
Snad jediným stíne akce bylo, že fotografie nemohly být zatím v krásném prostředí sálů trmického zámku pověšeny na stěny a tak se hodnotily v rámech postavených na židlích.
Výstava bude však na zámku instalována později a zatím jí diváci budou moci shlédnout na maistrátu Trmice a velké fotografie pak v Globusu.Včas vás budeme informovat, kdy bude na zámku vystavena.
Příští jubilejní 5.ročník bude doufám po dohodě se sponzory ve velkorysejším stylu, tak se na něj připravujte už nyní a hlavně hodně fotografujte, ať máte z čeho vybírat soutěžní fotografie.Teď už ale k samotnému slavnostnímu vyhlašování, které se konalo v Kamenném sále trmického zámku, který byl skoro plný, a to ještě chyběli trmické seniorky, které už připravují svůj ples.
Po zahájení vyhodnocování se postarala o hudební vložku, jako na každé správné vernisáži 11letá Terezka Gabrielová, která je ve hře na flétnu několikanásobnou republikovou vítězkou, a také se zúčastnila naší fotosoutěže, kde získala 2.místo

Pak už následovalo vyhlašování a předávání cen starostkou Trmic Janou Oubrechtovou.
Snímky si budete moci prohlédnout v galeri, ale zatím aspoň ten vítězný, který nejen že získal plný počet bodů od odborné poroty, ale i 1.místo v hodnocení diváků.A tak autorka šestnáctiletá trmická rodačka Kateřina Puchtová se právem z cen radovala


Vítězný snímek, který byl použit i na pozvánce na vyhodnocení s názvem,,Věčná touha létat", opravdu není montáží, jen štěstím ve správnou chvíli být na správném místě připraven na stisknutí spouště.

Rovněž v seniorech vítězka Jana Vavrušková dostala cenu poroty za snímek ,,Náhrdelník"
a od diváků za snímek ,,Satelit přírody"

Do tohoto článku si však neodpustím připomenout našeho tradičního soutěžícího ,,mladíka" Karla Franka, který získal za snímek ,,Vousaté šípky", krásné 3.místo v seniorech začátečnících.
Získal i zvláštní cenu Globusu za nejstaršího soutěžícího. Těžko už ho někdy v tomto překoná, protože ,čtete opravdu dobře, je mu neuvěřitelných 91 roků.
Tady se vyfotil s nejmladší soutěžící, které je naopak jen 6roků.

Újezdský pinčes 4.ročník

5. ledna 2013 v 21:21 | SKK-Újezd |  Akce v Újezdě
. Od Darka Beneše - SKK Újezd
Po třech letech ve svém držení se musel sklonit a ze své vitríny předat Újezdečák Jiří Oprchal putovní pohár, ( který při vzniku do naší soutěže dodala firma Hainz) a předat jej v minulých ročnících stále druhému Antonínu Horčičkovi - taktéž z Újezdu.
Boj o druhé místo těsně uhájil Zbyněk Polak zastupující Koštov, třetí místo potvrdil taktéž nováček letošního turnaje Jan Koudela z Újezdu. Trmice zastupující Slávek Drahokoupil vybojoval "neoblíbenou" bramborovou medaili.
Tohoto ročníku se zůčastnilo 18 borců, bohužel je to první ročník, kdy nebyla zastoupena žádná žena.
Hrálo se tak jako v minulých letech na hale Severotuku a systémem každý s každým.
Poděkování patří p. Tomášovi Valterovi z Újzdu, který se o pořadatelství tohoto turnaje stará od samého zrodu.