Takto je teď u nás doma

Trmice a okolí objektivem Jardy Puchty


Září 2012

Újezdský ,,Bivoj"

24. září 2012 v 0:34 | Jaroslav Puchta |  Akce v Újezdě
Ptáte se co to je?
Aktivní Újezdáci se nechtějí nechat zahanbit akcemi, které se pořádají v Trmicích a Koštově.
Už na koštovské Neckyádě se jejich aktivita projevila účastí 6 lodí, což je na osadu s 27 čísly úspěch, také na Olympiádě se zúčastnilo dost borců, ale stále to nebylo ono jen se zúčastňovat.
Teď si však zorganizovali na svojí půdě sportovní klání pro děti, ženy, muže mladší a dříve narozené.
1.ročník ,,Újezdského Bivoje
Vynikající počasí v sobotu 22.9.,kdy se loučilo léto a začal podzim přilákalo hned napoprvé hodně borců i diváků, nejen z Újezda, ale i z Koštova a Trmic, které jsme měli před sebou z místa konání, jako na dlani.
Pro všechny byl připraven bohatý sportovní program, hodnotné ceny, poháry a medajle, ale i občerstvení, včetně točeného piva a na rožni se dozlatova opékajícího selátka.První disciplína byla ta, podle které akce dostala své jméno, běh Újezdem do vrchu s kancem na zádech.V okolí se sice pohybuje hodně živých divočáků, ale protože se organizátorům nepodařilo žádného polapit, tak pro tuto disciplínu vytvořili hezkou maketu, která však svými 25 kg také dala soutěžícím pěkně zabrat.
Na startu, ale i na trati se sešlo hojně fandících diváků a na celou akci /včetně dalších/přihlížela i nejstarší obyvatelka Újezda. paní Kovačová.
Děti měli jen selátko a
ženy pytel s pískem.
Další disciplíny se konaly v zahrádkářské části Újezda/hřiště bohužel v Újezdě ještě není/.
Druhou disciplínou bylo házení kládou.
Zde za velkého povzbuzování diváků byly vidět nejen několikametrové hody žen, mužů a dětí,/ které házeli holinkou/, ale i zajímavé styly a diváci tleskali i estetické hodnotě při hodu.Třeba se něco přiučila i olympionička Špotáková.

Třetí disciplínou bylo ,,převracení pneumatiky".A ta, která byla připravena pro mladé muže, byla opravdu OBROVSKÁ!
Tahle pro starší byla sice o něco menší, ale dala také pěkně zabrat.
Pro ženy a děti pak byla připraveny úměrně menší.
tvrtou disciplínou pak bylo koulení pneumatiky úměrně veliké a pátou pak jída trakařem s neposedným míčem, který neustále padal, za což pak dostávali soutěžící trestné body.
Zatím, co se zpracovávali výsledky, soutěžili proti sobě družstva Újezda, Koštova, Mlaďochů, Rodiny Chundeláků v lyžování na zajímavém náčiní, dřevěné lyži, kde museli ukázat součinost pěti lyžařů.

Po náročném vyhodnocení, kdy se muselo pro určení pořadí po pěti disciplínách přistoupit i k dodatečnému rozhazování kládou, vyhlásil hlavní pořadatel pan Darek Beneš výsledky klání o Újezdského Bivoje.

Po vyhodnocení přišel čas na doplnění kalorijí a pitného režimu a tak seláto hublo až na kost.
Krásný první podzimní večer se tak vydařil a doufám, že byla založena nová tradice v Újezdě.
Tak ahoj v Újezdě na 2. ročníku !!!!!
Nafotil jsem asi 300 fotografií, tak ještě nějaké doplním později, dává mi to taky dost zabrat ta publikace.