Takto je teď u nás doma

Trmice a okolí objektivem Jardy Puchty


Trmický zámek je stále v permanenci.

25. května 2011 v 22:59 | Jaroslav Puchta |  Akce na zámku
Trmický zámek i v květnu žije dalšími akcemi.
Ve středu 25.5.2011 v podvečer, si na závěr školního roku dala na zámku dostaveníčko Neštěmická hudební škola, která v letošním roce opět, a ještě výrazněji zazářila výkony svých žáků, nejen v celostátních kolech, ale i na mezinárodních kláních mladých interpretů.
Nejvýrazněji se prosadili žačky paní učitelky Říhovské na zobcovou flétnu, které získaly 1. místa v Nových Hradech ve velké konkurenci, a pak hlavně, jak jste se mohli dočíst v Ústeckém deníku, klavíristé, kteří převálcovali i mezinárodní konkurenci na soutěži mladých interpretů ,,Amádeus" v Brně a pak i na velmi úspěšném zájezdu do Itálie.
Na dnešním koncertě, který uváděl pan ředitel školy Beneš,
si nejúspěšnější klavíristé sice dali po vynikajících výkonech trochu oddych, a dali možnost i dalším žákům školy, aby předvedli svá vystoupení.
Koncert byl průřezem různých hudebních nástrojů,na které škola vyučuje, a byl tím záživnější pro posluchače, kterých se tu sešlo úctyhodně a svým potleskem odměňovali mladé interprety.
Absolutní vítězky na celostátní soutěži na zobcovou flétnu Simonka Losová
a Terezka Gabrielová
si zahrály nejen jako sólistky, ale zpestřily koncert společně s paní učitelkou Říhovskou nejdříve v kvartetu a pak v triu se skladbou ,,Bugy mouchy masařky", která sklidila bouřlivý potlesk.


Ale i ostatní žáci se nenechali zahanbit, a svá vystoupení zvládli velmi dobře.
Pan ředitel školy, může být na své žáky a jejich učitele za jejich výkony v letošním školním roce opravdu spokojen!
Velmi dobře reprezentovali svou školu a my posluchači se těšíme, že se s nimi budem setkávat na koncertech na Trmickém zámku, kde dělali své první krůčky, až z nich vyrostou slavní hudebníci.
Ostatní fotografie z dnešního koncertu můžete shlédnot v galerii. klikni na:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama