Takto je teď u nás doma

Trmice a okolí objektivem Jardy Puchty


Na zámku se odměňovalo .

14. prosince 2010 v 23:23 | Jaroslav Puchta |  - 2.ročník-2010


V neděli 12.12.2010 se v Kamenném sále Trmického zámku konalo slavnostní vyhodnocení
2. ročníku fotosoutěže ,,Trmice a okolí mladýma očima".
Letošní ročník byl rozšířen i pro
fotografující seniory , 1.ročníkem fotosoutěže s názvem ,,Trmice a okolí očima dříve narozených"
Fotosoutěže se zúčastnilo v obou kategoriích po 8 účastnících , kteří zaslali i stejný počet 23 fotografií , tak se mohly srovnávat pohledy
mladých a dříve narozených na stejnou lokalitu.
Navíc bylo přijato do soutěže i 5 seriálů z akcí pořádaných v Trmicích a Koštově.
Za hlavního sponzora této akce MEU Trmice předávala ceny pro soutěžící v celkové hodnotě 10 000 Kč starostka Trmic paní Jana Oubrechtová, a za 2.sponzora Hypermarket Globus Trmice pan Miloš Musil.
Zaplněný sál na úvod zatleskal hudební vložce na flétnu , o kterou se postarala 9 letá Tereza Gabrielová , absolutní vítězka celostátního kola ve hře na flétnu a která se dokonce umístila
Na 1. místě této fotosoutěže , jako nejlepší autor za všechny 3 fotografie v kategorii -junioři.
Velmi zajímavý byl i věkový rozdíl soutěžících autorů , který byl 83 roků , protože nejmladšímu účastníku Toníku Gabrielovi bylo 6 roků a nejstaršímu Karlu Frankovi 89 roků.
Nejlepším jednotlivým snímkem , který vyhodnotila odborná porota organizátora této akce ,
Ústeckého fotoklubu UFO , a zástupců MEU Trmice
V kategorii junioři , byl snímek s názvem ,,Cesta do oblak", od 12 letého autora
Josefa Sarkoziho z Trmické základní školy , která díky i dalším autorům , Petru Horvátovi , Ríšovi Nowakovi a Romanu Horvátovi , byla nejúspěšnější v hodnocení škol.
Na dalších místech se pak umístili:Tereza a Toník Gabrielovi ze ZŠ Stříbrnická , Veronika Černá ze ZŠ České mládeže a David Nowak z OA Pařížská.

V kategorii senioři se umístil na 1. a 2. místě Jaroslav Puchta , se snímky
,,Trmická tajga". a ,,Trmická dominanta".
Na dalších místech pak Emilie Mrazíková z Děčína,vtipným snímkem ,,Porušený zákaz", Ladislav Jezdinský z Neštěmic zajímavým snímkem odlesku Trmického zámku v louži ,Trmická fotografka Jana Vavrušková snímkem ,,Duha " a Jaroslav Prkno , snímkem ,,Teplárna ze zámeckého parku"..
Dále pak následovali ,,Trmičáci" Ivona a Petr Nowakovi a zvláštní pozornost si zasloužil i snímek nejstaršího účastníka , rodilého Trmičáka , 89 letého pana Karla Franka , který svůj snímek ,,Komíny za kostelem" doplnil i dobovým snímkem ze stejného místa ,vyfotografovaného
před 80 lety.!
Vylepšením letošního ročníku byla soutěž o
,,Snímek diváka" , kde všichni přítomní si vybrali snímky , které by chtěli domů na stěnu , a 5 z nich bylo vylosováno , kterým musí autor snímku , který si vylosovaní vybrali tento snímek nechat vytisknout.
Bylo to zajímavé odpoledne a organizátor , Ústecký fotoklub UFO a starostka Trmic Jana Oubrechtová vyzvali autory k další spolupráci s fotografováním Trmic a okolí do 3. kola v příštím roce 2011 se zaměřením na zimu a jaro.

Musíme jen poděkovat sponzorům této akce , že pomáhají směrovat volnočasovou aktivitu naší mládeže , ale i aktivitu seniorů správným směrem.
Soutěžní fotografie a fotografie z vernisáže jsou v galerii na adrese http://foto-oko.blog.cz/galerie/fotosoutez-trmice-2010............Po inprovizované výstavce na zámku v době vernisáže se fotografie převezou na městský úřad v Trmicích , kde si je můžete prohlédnout i vy.
Za organizátora této akce Ústecký fotoklub UFO a jeho dceřinný fotoklub mladých Fomus Jaroslav Puchta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Taco Taco | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 15:09 | Reagovat

no comment:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama