Takto je teď u nás doma

Trmice a okolí objektivem Jardy Puchty


Září 2010

Fotosoutěž pro mládež a důchodce 2010

9. září 2010 v 19:06 | Jaroslav Puchta |  - 2.ročník-2010
Fotoklub UFO podpory města Trmic a hypermarketu GLOBUS po loňské velmi úspěšném 1.ročníku fotosoutěže ,,Trmice mladýma očima 2009" , vypisuje 2.ročník 2010 , této fotosoutěže a navíc jsme se rozhodli zapojit do této fotosoutěže i aktivní důchodce , kteří , znají krásné okolí Trmic ze svých procházek a tak si mohou změřit síly s mládeží. Věříme , že se opět sejde na konečné výstavě z došlých snímků na Trmickém zámku krásná kolekce , která bude reprezentovat a ukáže , že Trmice nejcou jen komíny a fovárny , ale krásné okolí řeky Bíliny , výhledů na České středohoří z okolních kopců a rodícího se jezera Milada.
Městský úřad věnoval na tuto akci ceny v hodnotě 10 000 Kč.
Kdo však více fotografuje akce v Trmicích , jak kulturní , tak sportovní , nebo akce v Trmických školách , tak se může zúčastnit 2.části fotosoutěže , kde budou přijímány fotoseriály z těchto akcí a ceny pro vítěze věnoval Globus , který po loňském úspěšném 1.ročníku zajistí i občerstvení na vernisáži fotovýstavy na zámku.
Propozice fotosoutěží:
a pro důchodce:

Tak nažhavte fotoaparáty a foťte a tiskněte !!!.
Případné dotazy na tel. 606 484 081 Jaroslav Puchta

Setkání pamětníků u Kastnerů

8. září 2010 v 23:27 | Jaroslav Puchta |  Senior-klub
Zajímavá akce se konala v neděli 5.9.2010 na sále restaurace U Kastnerů.
Aktivní klub důchodců pod vedením Evy Tomsové se tu pokusil za podpory trmické radnice založit novou tradici setkávání pamětníků a rodáků Trmic , Koštova a Újezda .
První setkání sice nenaplnilo sál , ikdyž tu byla i hudba , která zvedla k tanci všechny účastníky , ale sešli se tu po letech rodáci , a zavzpomínali na doby jejich mládí.
Zvláště se tu sešlo hodně rodáků z nejmenší obce Újezda.Přijeli i z Moravy a východních Čech , kam je jejich osudy zavály.Moc se to všem , včetně hudby všem líbilo a už se těšíme na další a s větší účastí.
Fotografie z akce jsou v galerii na adrese: http://admin.blog.cz/galerie/4805346