Trmice a okolí objektivem Jardy Puchty

Červen 2010

Trmická neckyáda 2010

19. června 2010 v 23:41 | Jaroslav Puchta |  Akce v Koštově
Sobotní 17.Trmická neckyáda 2010 , kterou tradičně pořádaly kulturnía sportovní komise Koštova a Trmic ,se po propršeném pátku vydařila . Počasí bylo jako na objednávku vymalované a soutěžící posádky plavidel ještě krásnější.Těžko bylo vybírat nejkrásnější plavidlo a posádku , kterých bylo letos rekordních 20 a soutěžících 80 masek.Rovněž největší posádka včelek bylo rekordních 20.
Na startu v Řehlovicích se nalodilo všech 20 posádek pěkně suchých,ale během sjíždění Bíliny se jich dost pěkně namočilo,protože bylo vody po deštích hodně a některé úseky náročné na projetí.
Po celé trse,a hlavně v cíli v Koštově fandilo posádkám stovky diváků , kteří se pak zúčastnili hlasování o nejlepší plavidlo a posádku.
V hlasování vyhrála jistě oprávněně posádka ,,Lidojedů"
Vyhráli ale všichni , protože si letos dali hodně záležet na svých kostýmech a plavidlech.
Posádka ,,Vánoce" dojela sice poslední , ale zato jejich kostýmy získali první místo , a byly opravdu vtipné a hlavně krásné.
Všichni si odnesli nejaký ten dárek a pohár , věnovaný sponzory a ale i krásné medaile,
které spolu s členy kulturní komise předávala na vyhodnocení na dvoře Koštovské restaurace i paní starostka Trmic Jana Oubrechtová.